ÕHUNIISUTAJA KUI EFEKTIIVNE ABIMEES KUIVA ÕHUGA KODUS

Kütteperioodil soovitame kuiva õhuga kodus kasutada õhuniisutajat. Liiga kuiv õhk põhjustab mitmesuguseid tervisehädasid, mis võivad tõsiselt Sinu elukvaliteeti mõjutama hakata. Kui optimaalne õhuniiskuse tase on 35-55%, siis keskküttesüsteemiga majades võib see isegi alla 20% langeda. Panime kirja 4 põhjust, miks võtta kasutusele õhuniisutaja:

1. Nina, silmad ja nahk ei tundu kuivad 

Paljud kütteseadmed vabastavad ruumidesse kuuma ja kuiva õhu, mis muudab naha kuivaks või tekitab isegi sügelust. Madal õhuniiskuse tase võib muuhulgas esile kutsuda kuiva silma sündroomi ja isegi ärritusköha. Õhuniisutaja hoiab Sinu kodus õhuniiskuse kontrolli all, et kuiva õhuga seotud terviseprobleemid kroonilisteks ei kujuneks.

Aroma õhuniisutaja KoduABC e-poes

Aroma õhuniisutaja KoduABC e-poes.

2. Haigestumise oht on väiksem

Viirused püsivad sobiliku niiskustasemega ruumides nakkusohtlikuna lühemat aega. On isegi täheldatud, et kodudes, kus õhuniiskuse tase on tasakaalus, on väiksem gripiviiruse kontsentratsioon! Samas ei tohiks õhuniiskus ka liiga kõrge olla, sest kõrgema õhuniiskusega keskkond on soodne paik erinevatele bakteritele paljunemiseks. Siinkohal tasub eriti tähelepanelik olla allergikutel ja astmaatikutel - kvaliteetses õhus on vähem baktereid ja allergeene. 

3. Kasulik Sinu kodu jaoks

Tasakaalus õhuniiskuse tase on hea toataimede jaoks ning mööbel, puitpõrandad ja tapeedid on kaitstud deformatsioonide ja pragude eest. Lisaks vähendab see staatilise elektri kogunemist. Muidugi täidavad õhuniisutaja rolli ka taimed, sest üle 90% veest, mis lilledele kastetakse, tuleb lehtede kaudu ümbritsevasse õhku tagasi. Samas on 20 m² ruumis õhu kvaliteedi parandamiseks vaja 6-7 keskmise suurusega taime, seega soovitame taimedele toetuseks ka õhuniisutajat kasutada. 

Creative õhuniisutaja

Creative õhuniisutaja.

4. Parem unekvaliteet

Liiga kuiv õhk ei ole inimesele kasulik - uni on rahulikum, kui ruumi niiskus on õigel tasemel. Õhuniisutaja kasutamine öösel parandab hingamisteede tööd ning saab leevendada norskamisega seotud sümptomeid. Une kvaliteet mõjutab meie keskendumisvõimet ja produktiivsust, mistõttu on eriti tähtis tagada magamistoas õige õhuniiskuse tase. Uni on tunduvalt sügavam ja hommikul ärgates tunned end värskemalt ja puhanumalt!

 

Back to blog