MÕNED NIPID KÖÖGI KUJUNDAMISEKS

Köök on üks eluruumidest, kus inimene veedab üpris palju aega. Igaüks ju soovib, et köögis oleks ruumi, valgust ja värve, mis soodustavad suurepärast tuju ja head isu. 

  1. Värvid köögis - anna tavalisele valgele köögile värskust meelepärase seinavärviga. Seinavärvi funktsiooniks on tihti tuua esile seinakapid, luues neile sobiva tausta. Kui kasutad seintel tumedat värvi, ära unusta, et põrandad ja laed peavad olema soovituste kohaselt heledad, sest see loob visuaalse tasakaalu ja ei piira avarust.   2. Ava oma köök - kui sul on parasjagu väike eraldatud köök, kaalu selle avamist. Tänu sellele saad oma kööki suurendada ja kodu moderniseerida. Loo oma elamispinna ja köögi vahele ava, mis ühendab omavahel nii köögi kui eluruumi.

  3. Poolsaar köögi ja elutoa vahel - avatud eluruumidel on omad eelised – suurepärane valgus ja avarus. Kuid isegi avatud eluruum vajab hästi toimimiseks mõnd konkreetset detaili. Lisage oma köögi ja eluruumi vahele poolsaar, et muuta kööki kutsuvaks ja mõnusaks kohaks. Samuti võid veenduda, et nii ei puudu külaliste võõrustaja kunagi seltskonnast.  4. Vahesein - vaheseina all peame silmas seina, mille disain erineb ruumi teiste seinade kujundusest. See on fantastiline ja lihtne viis, kuidas kööki särtsu lisada. Esmalt vali oma köögi fookuspunktiks üks sein. Seejärel kujunda see sein, kas värvi, plaatide või isegi kiviviimistlusega. Harmoonia tekitamiseks soeta mõned sama värvi köögitarvikud. 


  5. Valgus - olulisel kohal on köögi sisustamisel ka valgus. Erinevad tuled nii töötasapinnal kui üldises pildis on olulised, et söögitegemine sujuks murevabalt. Mainimata ei saa jätta, et  söögilaua kohale on must have kasutada rippuvat laevalgustit sooja tooniga. Sel juhul on valgus alati õiges kohas ning see loob soojuse ja intiimsustunde. 

Allikas: RoomSketcher 

Back to blog