KUIDAS MUUTA MAGAMISTUBA HUBASEKS?

Inimene veedab suure osa oma elust magades. Iga hing ihaldab, et magamistuba oleks koht, kus saaks end tõesti välja puhata. Jagame mõnda näpunäidet, kuidas magamistoast teha kodu kõige hubasem koht. 

  1. Puidust detailid - ei mängi rolli, kas Sinu magamistuba on suur või väike. Puidust detailide lisamine seintele tekitab kindlasti soojustunnet. See võib olla lihtne laudvooder või hoopiski tammepaneel. Kui pole tõeline puit võimalik, sobivad suurepäraselt ka taustapildid, mis imiteerivad puitu. Teine variant on lisada hoopiski puidust mööblit. Hubasus on garanteeritud igal juhul. 

  2. Valgustuse võlu - hubases magamistoas on valgustus väga oluline. See ei saa olla lihtsalt tavaline valgusti. Hamel on öelnud, et pole midagi hullemat kui kiirgav laevalgusti, mis otse voodisse paistab. Intiimse meeleolu võti on mitmesugused erinevad valgusallikad ja pehmed öölambid. Kuid mis seal salata, päeva lõpus on parim valgus siiski loomulik… 

  3. Värvid - tekstuuri ja värvi osas mõtle pigem rahustavatele ja õrnadele toonidele. Öeldakse, et julged värvitoonid ja mustrid segavad rahulikku und. Disainerid soovitavad keskenduda väikestele intiimsetele mustritele, mis töötavad koos ja loovad mõnusa õhkkonna. Kõik neutraalset tooni elemendid lisavad magamistuppa hubasust juurde. 

  4. Vaibad - disainerid räägivad, et peale voodist tõusmist peab inimene esmalt puudutama pehmet pinnast.  See ei tähenda, et tervet magamistuba peab katma vaip. Sobib ideaalselt väike vaip ühes kindlas piirkonnas, mis annab jalge alla praktilise soojuse. Proovi näiteks voodi külgedel olevaid lambanahku või kaltsuvaipu. 

  5. Kata aknad - katteta suured aknad tekitavad automaatselt külma tunnet. Väldi seda - kasuta aknakatteid, kuid pea meeles, et ära kasuta tugeva mustriga kardinaid. Need ei mõju taaskord magamistoas hästi. Kardinad ei tohiks magamistoas domineerida ega ruumi tasakaalust välja lüüa.

Allikas: Architecturaldigest.com

Back to blog