5 REEGLIT KODU SISUSTAMISEKS

Oma kodu disainimine võib esmapilgul tunduda tülikas, aeganõudev ja keeruline. KoduABC keskendub oma esimeses blogipostituses just selle probleemi küüsis olevatele inimestele. Jagame lihtsaid ent kasulikke näpunäiteid, kuidas hõlpsasti kodu sisustada. 

 

👉  Vorm ja funktsioon 

Tuntud arhitekt Frank Lloyd Wright on öelnud, et kodusisustuselemendid peavad välja nägema head, kuid samal ajal ka praktilised. Seega tuleb enne toote ostmist alati küsida endalt, kas sellel on suurepärane väljanägemine ja kas see täidab vajalikku funktsiooni? 

Rääkides mööblist. Sa võid küll armuda diivanisse, mis on imelise väljanägemisega, aga kas see on ka mugav? Jah, see kirjutuslaud on küll praktiline, aga kas see pole mitte aegunud ja kohmakas? 


👉  2:3 reegel 

Ilmselt oled kuulnud kodu sisustamisel 2:3 reeglist, mida sisustusgurud nimetavad isegi “kuldreegliks”. See tähendab, et toa planeerimisel tuleb eluruum esmalt jagada kaheks. Suuremas osas peavad asuma diivan, söögilaud, voodi jms. Väiksem osa sobib panipaiga, garderoobi või täiendavate istumisalade jaoks. 

Muide, ka mööblit ostes tuleb seda silmas pidada. See tähendab, et mööbel peab toas katma 2:3 suuruse ala. Kui suuremad esemed on paigutatud reegli järgi, on kergem lisada ka väiksemaid disainielemente. 


👉  Tunne oma värve 

Värve valides tuleb silmas pidada mitmeid aspekte. 

Esmalt tuleb valida omale sobiv värviskeem. Siinkohal ongi paslik rääkida lühidalt värvide psühholoogiast. Näiteks muudavad tumedad ja soojad värvid ruumi väiksemaks. Vastupidiselt toimivad heledad toonid. 

Teiseks tuleb kasutusele võtta värvibalett, mis hõlbustab sobiva värvitooni leidmist veelgi. 


👉  Valgustuste võlu 

Sarnaselt esimesele reeglile, peab ka valgustus olema nii praktiline kui ka ilus. Õige valgustuse valimisel tuleb esmalt endale teadvustada, millist valgustust vajatakse (ehk kui suur peab olema valgustatud ala jne). Erinevad valgustused sobivad erinevatesse kohtadesse. Näiteks sobib põrandalamp ideaalselt pimedamatesse nurkadesse ning söögilaua kohalt ei saa jällegi puududa üks hästi valgustav laevalgusti. 

Tasub meeles pidada, et valgusti on ka stiilne disainielement, mis peab olema sama hea väljanägemisega ka kustunult. 


👉  Hoia kodu värskena

See viimane kuldreegel on äärmiselt oluline pikas perspektiivis!

Muidugi ei vaja kodu igal hooajal uut kapitaalremonti, kuid meeles tuleks pidada siiski üht-teist. Nimelt, keskenduda tuleb väikestele muudatustele, mis hoiavad kodu igal ajal värskena. Asenda padjakatted uue lemmikkangaga või hoopiski eemalda toast tolmukoguv raamaturiiul. 

Marie Kondo on öelnud: “Visake ära kõik, mis ei tekita rõõmu.” 

Muide, Marie Kondo bestseller “The Life-Changing Magic of Tidying Up” on hea inspiratsiooniallikas. 


Allikas: Templeton, L. (2018)

Back to blog