2022. AASTA SISUSTUSTRENDID

Aastatuhandeid on sisekujundustrende kasutatud abivahendina meie püüdluses leida sisemine rahu. Missugused saavad olema käesoleva aasta sisekujundustrendid, saad teada nüüd!

Sel aastal ennustatakse maalähedase pruuni domineerimist teiste värvide seas ning seda soovitatakse kuvada sellistes kangastes nagu nahk või hoopiski terrakota seintes. Samas räägivad sisekujundajad, et põhimõtteliselt kõik, mis tundub soe, tervitatav ja hubane, on sel aastal teretulnud. 

 

1. Pruunid varjundid

Viimastel aastatel on moes olnud väga palju erinevaid värve ja mustreid, seega on inimesed paletipuhastuseks valmis – maalähedane šokolaadipruun toon on tagasi!

Pikka aega on arvatud, et pruun toon sobib ideaalselt kokku vaid oranžiga, kuid nüüd on see purustatud. Pruunid toonid sobivad kokku väga hästi ka teiste värvidega, mis tekitavad sügavalt neutraalse, kuid rikkalikku tunde. 

 

2. Loodusest inspireeritud pinnad ja objektid 

Kuna siseruumides veedetakse rohkem aega kui kunagi varem, püütakse tugevdada sidet loodusega. Seega on trendiks saanud looduslike pindade taaselustamine - mõtle nii kivikeraamikale, marmorile ja travertiinile ning lase loovusel lennata! Orgaaniliste materjalide töötlemata ja ebatäiuslik välimus lisab sügavust ja mõjub rahustavalt ning taastavalt. Seega, tagasi loodusesse!

 

3. Skulptuurne ja kumer mööbel 

Sisekujundajate seas peetakse kumera disainiga mööblit alati turvaliseks ja tervitavaks. Samas on skulptuurne mööbel jällegi täiuslik kombinatsioon loodusest ja kultuurist. 

 

4. Veneetsia krohv 

Krohviviimistlus on olnud pikka aega moes. 2022. aastal on soovitatud rõhku pöörata viimistlemata seintele, mis annavad edasi minevikku uudsel moel. Seega on sisekujundajate unistuseks nüüdseks käsitööna valminud ajaloolised seinad. 

 

5. Välimööbli erilisus 

2022. aastal on üheks sisustustrendiks keerukamad aiamööblid, mis muudavad kogu kujundust märkimisväärselt. Kuna jätkuvalt veedetakse meelelahutusena palju aega õues, peavad muutuma ka siseõued meeldejäävaks ning eriliseks. Allikas: Vogue, 2022 

Back to blog